10.12.2010 Spotkanie z Grzegorzem Miecugowem - autorem programu Szkło Kontaktowe oraz otwarcie wystawy Janusza Kożusznika
Kolejną wystawą prezentowaną w Galerii Satyry Na Tynku w Klubie 22 jest zbiór prac Janusza Kożusznika zatytułowany "269 rysunków ze Szkła Kontaktowego". Katowicki rysownik w swej wystawie przedstawia najważniejsze obrazki ilustrujące wydarzenia polityczne w kraju i na świecie, a ukazujące się w programieTVN Szkło kontaktowe.
W trakcie wernisażu gościem specjalnym był Grzegorz Miecugow,  znany dziennikarz oraz współautor programu. W trakcie spotkaniaGrzegorz Miecugow odpowiadał na pytania, w szczególności dotyczące mediów, polityki jak również filozofii.

"269 rysunków ze szkła kontaktowego"
oraz spotkanie z Grzegorzem Miecugowem

Janusz Kożusznik
Najchętniej tworzy rysunki o tematyce sportowej. Drukują je "Sport" i inne gazety sportowe. Chętnie sięga do do tematyki społeczno-politycznej - te można oglądać w prasie oraz co kilka dni w "Szkle kontaktowym" w TVN24. Ale jak mówi: - Największą przyjemność sprawia mi rysowanie ilustracji do książek mojej żony, która jest profesorem psychologii. Muszę powiedzieć, że ilustrowanie zagadnień związanych z psychologią to trudna sztuka, gdyż rysunki muszą być nie tylko śmieszne, ale przede wszystkim mieć przesłanie edukacyjne i to na poziomie nie tylko satyrycznym, ale uniwersyteckim.Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przez kilkanaście lat pracował jako projektant Zakładów Przeróbki Mechanicznej Węgla Kamiennego i Brunatnego. Zaprojektowane przez niego obiekty zostały wybudowane i pracują w Niemczech i Chinach.Janusz Kożusznik urodził się w 1951 roku w Bytomiu. Mieszka na Śląsku, ale często wyjeżdża w góry, do Wisły. Skąd ta sympatia do Wisły? - Dziadkowie i ojciec pochodzą z Zaolzia, a mama urodziła się na Śląsku Cieszyńskim. Już w latach siedemdziesiątych przyjeżdżaliśmy do Wisły na każdy wolny weekend czy wakacje.

Grzegorz Miecugow

Polski dziennikarz o korzeniach ormiańsko-gruzińskich, wydawca i prezenter Wiadomości w TVP1, wcześniej pracował w Trójce, twórca i prezenter Faktów TVN w stacji TVN, felietonista Dziennika Polskiego i publicysta Przekroju. Prowadził także pierwszą polską edycję reality show Big Brother. Obecnie szef zespołu wydawców w TVN24. Jest współgospodarzem Szkła kontaktowego. Po sukcesie jaki odniósł program, napisał książkę Kontaktowi czyli szklarze bez kitu.Galeria Satyry Na Tynku
Mirosław Ogiński - 506419568
Małgorzata Burzka-Janik - 604645132
Adam Morawiec - 601408378
Mieczysław Filak - 694529565
ul. Czarnohucka 22
42-600 Tarnowskie Góry
natynku@onet.eu

Galerie: