06.03.2010 Otwarcie wystawy Sex w satyrze

 

Galeria Satyry Na Tynku otwarła kolejną wystawę - tym razem „Sex w satyrze”. Znajdują się na niej prace najbardziej znanych w Polsce prześmiewców, czyli mistrzów rysunkowej satyry. Nie tylko ich. Bo sława galerii obiegła już cały świat, a na pewno dotarła do satyryków z Niemiec, Luxemburga, Armenii,rosji, Ukrainy a nawet Nigerii. No kto by pomyślał, że stać ich tam na pocztowe przesyłki? No kto? My.

Bo choć myśli są wolne od cła, za pewne usługi trzeba czasem płacić. Nie u nas. My takich biznesów nie robimy, a mimo to każdy na wystawie będzie mógł zobaczyć, co tam sobie w świecie o seksie w satyrze myślą. Nie nadesłał swoich prac Pomysłowy Dobromir. Stąd poszukiwaczy wszelkich nowinek uprzedzamy, że na wystawie w tej materii - nihil novi. Znana prawda mówiąca, że nic co ludzkie nie jest i nam obce, nie przesłania nagiego faktu, że prezentowane rysunki nie maja charakteru instrukcji. Ich poradnikowa wartość sprowadza się - co najwyżej - do nieśmiałej sugestii,  jak zachować się w ekstremalnych sytuacjach życiowych, kiedy po wyczerpaniu ostatnich możliwości, pozostaje tylko wszystko – za przeproszeniem – pieprzyć. Współczujemy wszystkim, którzy ze względu na ostrą dietę nie mogą nawet solić, by w miarę komfortowo przeżyć najróżniejsze, otaczające nas bezsensy. Ale nie istnieje przecież dieta zabraniająca się uśmiechnąć! Zapewniamy więc wszystkim zainteresowanym  tematem i uśmiechem - z wyjątkiem dzieci od roku do lat 100, których nie zapraszamy wyraźnie – wstęp wolny. Szybko może wyjść każdy kto spieszy się na Dobranockę.


Na wystawę prace nadesłali (wg. kolejności nadesłania)

Wiesław Lipecki

Stanisław Kościesza

Pol Leurs (Luksemburg)

Marcin Chudzik

Anna Domaszewska

Tadeusz Krotos

Bartłomiej Belniak

Mirosław Andrzejewski

Stanisław Łuczyński

Nwokocha Azuka (Nigeria)

Henryk Cebula

Szczepan Sadurski

Jarosław „Jaro” Wojtasiński

Paulina Kurczewska (Niemcy)

Zbigniew Piszczako

Mirosław Hajnos

Jerzy Stępniak

Tomasz Wołoszyn

Marek Konecki

Valeriy Chmyriov (Ukraina)

Mirosław Ogiński

StanislavAshmarin  (Rosja)

Mirosław Krzyśków

Michał Ogiński

Stefan Sierhej

Mirosław Wieczyński

Wiesław B. Bołtyk

Marek Teofil

Paweł Widz

Jan Szurma

Tadeusz Krotos

Dariusz Pietrzak

Zygmunt Figura

Arsen Gevorgyan (Armenia)

Marek Gliwa

Witold Mysyrowicz

_______________________________
OGŁOSZENIE:
Szanowna Pani, Szanowny Panie,
Galeria Satyry Na Tynku z Tarnowskich Gór - miasta gwarków, planuje zorganizować wystawę rysunków : Sex w satyrze. Piękne, historyczne tradycje gwarkowskie zanikają już powoli w mrokach dziejów, ale szkoda byłaby wielka, gdyby to samo spotkało sex nawet, jeśli ktoś właśnie jest - ex.
Życząc Państwu - znanym z ostrego ołówka i niekonwencjonalnego podejścia do tematów najróżniejszych - wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, prosimy o nadesłanie 3-5 rysunków. Sporządzone dowolną techniką i dowolnym narzędziem, nie będą przedmiotem żadnego konkursu, bo ścigać się przy sexie nie zamierzamy. Mogą, więc być to prace nowe, ale również już publikowane, prezentowane i na pewno nagrodzone.
Sex nie jest przecież karą, nie starzeje w odróżnieniu od gwarków i zawsze ma gorących zwolenników, którzy ciepło wspominają go nawet zimą, ale nie zawsze potrafią narysować.
Nadesłane rysunki posłużą wyłącznie do wystawy i promocji ich wykonawców w naszej Galerii działającej w Klubie 22.
Tym razem wydamy tylko Katalog wystawy, który otrzymacie Państwo oczywiście bez żadnych opłat. Bo nikt z nas nie jest przecież tak sterany satyrą, by za sex płacić.
Prosimy wysyłać rysunki do końca lutego 2010 roku w rozdzielczości umożliwiającej druk w formacie min A4. na adres mailowy: miroslaw.oginski@wp.pl

 

Miejsca na ścianie mamy dość.

Sexu nigdy.


Galeria Satyry Na Tynku
Mirosław Ogiński - 506419568
Małgorzata Burzka-Janik - 604645132
Adam Morawiec - 601408378
Mieczysław Filak - 694529565
ul. Czarnohucka 22
42-600 Tarnowskie Góry
natynku@onet.eu

Galerie: