11.12.2009 Wernisaż wystawy Szymona Kobylińskiego oraz koncert Nataszy Nikolskiej
Wernisaż wystawy Szymona Kobylińskiego
oraz koncert "Moskiewskie urodziny" Natalii Nikolskiej i Gabriela Jaczewskiego


wystawa zorganizowana we współpracy z Muzeum Karykatury w Warszawie

Szymon Kobyliński - swój pierwszy rysunek prasowy opublikował już w 1936. Studiował grafikę na warszawskiej ASP oraz historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Zilustrował ok. 300 książek oraz wydał 20 własnych. Działalność pisarską zintensyfikował zwłaszcza w latach 80. Jest m.in. autorem portretów uzupełniających Poczet królów i książąt polskich Jana Matejki, rysunków do Pana Tadeusza czy Trylogii. Publikował również w Relaxie. Przewodniczył Jury, które wybrało ostateczną wersję Orderu Uśmiechu. Był członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci telewizyjnych. Od początku istnienia Telewizji Polskiej prowadził tam swoje ilustrowane gawędy. Występował zwłaszcza w programach dla młodych widzów, np. w Teleranku.

Moskiewskie Urodziny
Natalia Nikolska i Gabriel Jaczewski w koncercie piosenek rosyjskich

Miejsce na dobrą piosenkę znajduje się gdzieś pomiędzy głównym daniem a deserem. Po toastach i życzeniach, po rozmowach o kryzysie i meksykańskiej grypie nadchodzi czas na opowiadania o rzeczach nadzwyczajnych, o wypadkach szczęśliwych i wpadkach zabawnych i chce się śpiewać. Śpiewamy zaś to, co naprawdę lubimy. Piosenki z filmów, z archiwów rodzinnych, z czarnych płyt i śpiewniczków z przed 40 lat - te, z którymi nie chcemy się rozstać. Tak toczy się wieczór urodzinowy w Moskiewskim blokowisku, na takie śpiewane urodziny państwa zapraszamy.

Natalia Nikolska - rodowita moskwianka, absolwentka Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego (1992). Studiowała reżyserię w Pracowni Reżyserii Indywidualnej w Moskwie pod kierunkiem Borysa Juchananowa. W okresie studiów pobierała prywatne lekcje śpiewu u Marii Kikinej. Od r.1998 mieszka w Polsce. Pełni służbę psalmistki Parafii Prawosławnej w Świdnicy. Uczy języka rosyjskiego na Politechnice Wrocławskiej, pisze teksty do własnych koncertów, tłumaczy.

Gabriel Jaczewski - absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej (1995). Autor oryginalnych opracowań pieśni słowiańskich na głos i gitarę. Z zamiłowania ogrodnik, wędrowiec i kucharz (wegetarianin). Przeważnie wędruje po Śląsku i Czechach.

Mecenasem koncertu jest Park Wodny w Tarnowskich Górach


Galeria Satyry Na Tynku
Mirosław Ogiński - 506419568
Małgorzata Burzka-Janik - 604645132
Adam Morawiec - 601408378
Mieczysław Filak - 694529565
ul. Czarnohucka 22
42-600 Tarnowskie Góry
natynku@onet.eu

Galerie: