23.01.2009 Karpik oraz piosenki Kabaretu Starszych Panów
W ubiegły piątek goście Klubu 22 - Galerii Satyry Na Tynku wzięli udział w co najmniej kilku ciekawych wydarzeniach.

Golden Nachtop Skarbnika 2008


W pierwszej części wieczoru rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu na kulturalną klapę roku - Golden Nachtop Skarbnika 2008. Laureatem nagrody została kolorowanka dla dzieci która w założeniu miała przybliżyć najmłodszym atrakcje naszego powiatu. Nagrodę odebrał Mirosław Ogiński. Rysownik podziękował za nagrodę, poinformował również że istnieje możliwośc licytacji książeczek pokolorowanych przez osobistości Tarnowskich Gór. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane świetlicom prowadzącym zajęcia dla dzieci.
AUKCJA ODBYWA SIĘ NA STRONIE PORTALU POWIATOWEGO - WWW.TG.NET.PL

Karpik - satyra z 40 krajów świata

Następnie, znany rysownik - Michał Graczyk otworzył wystawę Karpik - satyra z 40 krajów świata. Pomysłodawca konkursu o tematyce rybnej opowiedział o początkach tej inicjatywy oraz najważniejszych rysownikach, m.in. z Ukrainy, Rosji, Luksemburga, biorących regularnie udział w tej międzynarodowej imprezie.

Konkurs rysowniczy „Karpik” organizowany jest od 2003 roku przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Od 2004 roku „Karpik” jest konkursem międzynarodowym. Na konkurs trafiają m.in. prace z rysowników z Iranu, Chin, Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Republiki Czeskiej, Mołdawii, Turcji, Serbii, Pakistanu, USA i wielu innych państw.

Studio Piosenki

W drugiej części wieczoru Studio Piosenki - działająca przy Ośrodku Kultury w Niemodlinie grupa młodych artystów, zaprezentowała piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Trzech młodych piosenkarzy, kształcących się pod okiem Katarzyny Paszuli-Gryf zaśpiewało utwory znane od lat we własnych aranżacjach.

Studio Piosenki w Niemodlinie swoją działalność muzyczną rozpoczęło w kwietniu 2008 roku. Twórcy studia to młodzi i utalentowani ludzie, którzy swoje pierwsze kroki wokalne stawiali na zajęciach koła muzycznego w publicznym gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie. Repertuar artystów ukierunkowany jest przede wszystkim na piosenkę aktorską, poezję śpiewaną, czyli piosenkę z tekstem. W zbiorze wykonywanych utworów znajdują się m.in. piosenki, do których teksty napisali: Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora, Jonasz Kofta. Opiekunem artystycznym młodych wokalistów jest Katarzyna Paszula – Gryf.

__________________
Zdjęcia z wieczoru można obejrzeć na blogu Alicji Kosiby-Lesiak:
http://www.tg.net.pl/blog/kosiba-lesiak.php
oraz:
http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/KarpikZOsiecka23012009?feat=embedwebsite#

Galeria Satyry Na Tynku
Mirosław Ogiński - 506419568
Małgorzata Burzka-Janik - 604645132
Adam Morawiec - 601408378
Mieczysław Filak - 694529565
ul. Czarnohucka 22
42-600 Tarnowskie Góry
natynku@onet.eu

Galerie: